info: +421 53 44 240 71 | e-mail: info@zdruzena.sk

Výrobné družstvo Združena Spišská Nová Ves bolo založené v roku 1959 od vtedy vykonáva svoju činnosť v oblasti kartonáže.

O nás

          Výrobné družstvo Združena vzniklo v roku 1959. Svoj najväčší rozvoj výrobné družstvo zaznamenalo v rokoch 1980 - 1990, kedy v družstve pracovalo 470 zamestnancov.

          V rokoch 1985 - 1998 dochádza postupne k čiastočnému alebo úplnému obmedzeniu dlhoročných výrobných náplní ako textilná výroba, plnenie riedidiel, balenie sádry, balenie potravinárskych aróm a príchutí do pečiva. Do popredia sa postupne dostáva nová výrobná náplň - výroba obalov z vlnitej lepenky a papiera, ktorá sa rýchle stáva hlavnou výrobnou činnosťou družstva.

          Novou činnosťou družstva sa postupne stáva prenájom nebytových priestorov a to výrobných, skladových, obchodných a kancelárskych.

          Vo výrobnom družstve od samotného vzniku pracovali osoby, ktorým osud nedoprial to najcennejšie - zdravie. A zdravotne postihnuté osoby pracujú vo výrobnom družstve na rôznych pracovných pozíciách dodnes, predovšetkým v prevádzke Výroba obalov z vlnitej lepenky.